(طالبی)

هر چی هوا گرمتر میشه ، علاقه ما به  میوه ها و صیفی جاتی که حاوی آب بیشتری هستند بیشتر میشه

یکی از محبوبت ترین آنها طالبی هست که انواع مختلفی از این میوه (صیفی) محبوب را میتوانیم در این فصل در بازار پیدا و تهیه کنیم.

تا حالا چقدر درباره خواص این میوه شنیده یا خوانده اید؟

ما هر روز یک میوه از این فصل زیبا را براتون معرفی و از خواص و مضرات آنها صحبت خواهیم کرد.

خواص طالبی

این میوه اشتها آوره بعنی هم به عنوان پیش غذا (اردور) و هم به عنوان دسر میتونید از این میوه استفاده کنید.

با توجه به میزان آبی که در این میوه وجود دارد ، خاصیت افزایش ادرار ، ملین بودن و همچنین شادابی و طراوت پوست شما را میتواند به همراه داشته باشد.

این میوه سرشار از ویتامینهای A , C  و همچنین فیبر می باشد.

فیبر موجود در این میوه میتواند به بیمارانی که دارای یبوست هستند کمک کند.در عین حال این میوه برای کسانی که سل ریوی دارند و یا دچار بیماری بواسیر هستند نیز مفید است.

چه کسانی باید کمتر طالبی بخورند؟

کسانی که دچار بیماری قند هستند باید در مصرف این میوه احتیاط لازم را داشته و کمتر مصرف کنند

همچنین افرادی که دارای ورم معده هستند باید در نظر داشته باشند که مصرف زیاد این میوه میتواند در تشدید ورم معده موثر باشد.

طالبی ، جانا ، گردآبادی ، خاصیت ، میوه فروشی آنلاین شیراز ، میوه فصل ، ارسال میوه درب منزل ، خواص میوه ها ، خواص طالبی 

خواص هندوانه

هر چقدر از خواص این میوه ( صیفی ) فصل گرم بگیم باز مطالبی برای ارائه هست. این میوه آبدار منبع غنی از ویتامینهایی همچون A , C می باشد ، همچنین میوه ای غنی از پتاسیم است. رنگ قرمز هندوانه به خاطر وجود آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است.

لیکوپن آنتی اکسیدانی با خواص فراوان در درمان و پیشگیری از بیماری ها است

لیکوپن در بدن انسان ساخته نمیشود و برای تامین آن باید از میوه ها و سبزیجاتی که حاوی این آنتی اکسیدان است استفاده کنیم . لیکوپن موجود در هندوانه برای درمان التهاب ، کاهش آسم در کودکان ، درمان سوزش معده برای زنان باردار ، جلوگیری از آسیب سلولی میتواند مفید باشد.

استفاده از آب هندوانه علاوه بر هیدراته کردن ( تامین آب مورد نیاز بدن ) بدن در فصل گرما، میتواند از سکته نیز جلوگیری کرده و ضمن اینکه کالری کمی دارد انرژی زیادی برای ما تولید میکند. 

ماده دیگری که در هندوانه وجود دارد سیترولین است . سیترولین اسید آمینه ای است که تاثیر مثبتی بر روی سلامت و عملکرد ورزشی شما دارد. این اسید آمینه بر خلاف همنوعان خود برای ساخت پروتئین در بدن استفاده نمی شود ولی در چرخه خروج آمونیاک از بدن که میتواند ترکیبات مضر را از بدن خارج کند بسیار مفید است.سیترولین با تاثیر بر باز شدن رگها در بدن کمک میکند فشار خون تنظیم شده و عملکرد قلب بهتر شود.

چگونه هندوانه رسیده انتخاب کنیم؟

این مورد از آن مواردی است که گاها آقایان به عنوان یکی از تخصصهای خود از آن یاد می کنندو هر کدام از افراد نیز روش خاصی برای خود دارند که ما تمامی روشها را برای شما توضیح میدهیم.

هندوانه رسیده رنگ براق ندارد و باید کدر باشد 

قسمتی از هندوانه که در جالیز بر روی زمین قرار دارد معمولا رنگ نمیگیرد و به رنگ سفید است ، دقت کنید این قسمت هر چه زردتر شده باشد هندوانه رسیده تری خواهد بود

در هنگام انتخاب هندوانه های خط دار ، آنهایی را انتخاب کنید که خطهای بیشتر و کوچکتری دارند.

هندوانه های سنگین تر هندوانه های آبدارتری هستند

از دیگر روشهای آقایان هم صدای طبل ، دهل و غیره می باشد laughlaughlaugh . روایت است که صدای بم تر هندوانه رسیده تری خواهد بود laughlaughlaugh

خاصیت ، میوه فروشی آنلاین شیراز ، میوه فصل ، ارسال میوه درب منزل ، خواص میوه ها ، هندوانه ، خواص هندوانه ، هندونه ، لیکوپن ، چه میوه هایی لیکوپن دارند ، آنتی اکسیدان ، سیترولین ، بدنسازی


 

 

اینستاگرام : eramfruit

پست الکترونیک : info@eramfruit.ir

پشتیبانی  9 صبح تا 7 شب : 09056218880